IZRAEL

ZIEMIA OBIECANA

Przeżyj niesamowite chwile i poznaj ciekawą kulturę

ZAPISZ SIĘ!
PLAN WYCIECZKI

24.06 - 1.07.2022

Izrael

3990 złotych + 145 $ / 8 dni

IZRAEL

Ziemia obiecana

Izrael jest krajem, którego historia jest długa i dość burzliwa. Jego początki sięgają czasów biblijnych. Kraj jest wypełniony świętymi miejscami, które znają wszyscy chrześcijanie na świecie. Jest to kraj, który odwiedzić mogą zarówno interesujący się historią oraz historią religii, jak też osoby lubiące aktywnie spędzać czas. Położony na skrzyżowaniu kultur Wschodu i Zachodu, zachwycający widokami, doskonałym jedzeniem, ale także imponująca infrastrukturą, przyrodą. Podróżując w ten rejon świata, możemy odwiedzić miejsca związane z działalnością Jezusa (przede wszystkim Betlejem, Nazaret i Jerozolimę), jak również przenieść się w czasy ze Starego Testamentu. Jerozolima jest chyba najbardziej niezwykłym i bogatym w zabytki miejscem.

Plan Wycieczki

Wylot z Warszawy w godzinach rannych i przylot do Tel Awiwu w godzinach przedpołudniowych. City tour po Tel Awiwie, spacer po promenadzie. Przejazd do hotelu w Betlejem - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Spotkanie informacyjne z pilotem.

01

DZIEŃ

Po śniadaniu wyjście z hotelu. Betlejem - zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Mlecznej oraz Pasterzy. Powitalny lunch w stylu arabskim. Czas wolny na Starym Mieście, zakupy i kawę. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

02

DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Jerozolimy. Góra Oliwna: Meczet Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster i Dominus Flevit z piękną panoramą na stare miasto. Ogród Getsemani z Bazyliką Narodów. Przejazd do Yad Vashem – Instytutu pamięci o holokauście. Przejazd do Ain Karem – zwiedzanie miejsc związanych z narodzeniem Jana Chrzciciela. Powrót do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

03

DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Kościół Św. Piotra z Galicantu, Syjon: symboliczny grób Króla Dawida, Wieczernik, Ściana płaczu – najświętsze miejsce judaizmu, spacer przez ortodoksyjną dzielnicę żydowską do Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na starym mieście. Spacer przez Via Dolorosa będącą obecnie największym w Jerozolimie bazarem arabskim. Punkt widokowy na plac świątynny ze słynnym Meczetem Omara (ze złotą kopułą) i Al Aksa. Powrót do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg

04

DZIEŃ

Śniadanie i wyjazd do Betanii. Zwiedzenie Jerycha i panoramy Góry Kuszenia, Czas wolny nad Morzem Martwym -/kąpiele, błotko/. Wieczorem powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.

05

DZIEŃ

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na północ Izraela. Zwiedzanie - Cezarea Nadmorska i Hajfa- Nazaret Bazylika Zwiastowania Pańskiego - Kana Galilejska zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Nazarecie lub Tyberiadzie - obiadokolacja

06

DZIEŃ

Wykwaterowanie z hotelu i realizacja programu - rejs po Jeziorze Galilejskim - Góra Błogosławieństw i Tabga ( kościół rozmnożenia chleba i ryb oraz Prymatu Piotra ) - Góra Tabor Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie i nocleg. Pożegnalna obiadokolacja w stylu orientalnym w restauracji hotelowej. . Każdy z uczestników otrzyma drobne upominki związane z wyjazdem.

07

DZIEŃ

Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie winiarni z tradycjami, która od wielu lat produkuje jedno z najlepszych win Cremisan sprzedawanych również na rynki europejskie. Zobaczymy proces produkcji, możliwość degustacji i zakupu. Przejazd do tzw. „nowej Jerozolimy” na najpopularniejszy bazar żydowski (możliwość zakupu żydowskich specjałów).Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie.Wylot do Warszawy.

08

DZIEŃ

Cena wycieczki obejmuje:

 • Przelot samolotem w obie strony bagaż główny 20 kg oraz mały bagaż podręczny 8kg
 • Posiłek na pokładzie samolotu
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach **** i *****
 • Wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji.
 • Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem z WiFi
 • Jedną butelkę wody dziennie na osobę w autokarze
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota i lokalnych przewodników
 • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa
 • Ubezpieczenie: Travel World, , KL 40000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 5000 EUR, BP 500 EUR, OC 50000 EUR, 
 •  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wys.13 pln 
 •  Turystyczny Fundusz Pomocowy w wys.13 pln

Cena wycieczki nie obejmuje:

 • OBLIGATORYJNIE : opłaty do kontrahenta w wysokości 145 USD / w tym napiwki/,
 • Napojów do kolacji,
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 150USD
 • Ubezpieczenia o podwyższonej wysokości KL do 100 tys. Eu 80 zł lub 300 tys. Eu 160 zł oraz kosztów rezygnacji /270 zł/, które można dodatkowo wykupić w dniu zawarcia umowy
 • Wynajem audio guide 10 USD/os na zamówienie przez grupę
 • Własnych wydatków

Do zrealizowania w piątym dniu wyjazdu przy minimum zainteresowanych 25 osobach. Przejazd kolejką linową wspinającą się na wysokość 440 m n.p.m Morza Martwego do świetnie zachowanej twierdzy żydowskiej w Masadzie. Przejazd przepiękną krajobrazowo trasą, panorama malowniczej drogi przez pustynię Judzką aż po pustynię Negev, a na koniec odwiedzenie Masady. Osoby nie uczestniczące w fakultecie będą oczekiwały na zwiedzających około 1,3 godziny przy autokarze. Cena fakultetu 40 USD.

Fakultet

Informacje dodatkowe:

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu.

Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.

W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie wyjazdu.

Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

Godziny przelotów podane są w czasach lokalnych i mogą ulec zmianie ze względu na modyfikację rozkładu.

WAW TLV 06:05 10:50

TLV WAW 18:15 21:15

Cena biletu lotniczego zawiera przewóz bagażu rejestrowanego (1 szt - 23 kg, suma 3 wymiarów max 158 cm), bagażu podręcznego (1 szt–8 kg, suma 3 wymiarów max115cm) oraz posiłek i napoje.

Zgłoś się na Przygodę swojego życia

Zostaw nam swoje dane - Odezwiemy się do Ciebie

Prosimy o kontakt pod mailem zapisy@adventureboutique.eu lub pod numerem telefonu 601336499

ADVENTURE BOUTIQUE

Jesteśmy butikową agencją wyprawową, zajmującą się kompleksową realizacją powierzonego przez klienta zadania. Butikowa, bo każdy może dobrać miejsce, czas i atrakcje według własnych upodobań. Ten alternatywny sposób podróżowania szczególnie odpowiada małym grupom znajomych. Wszystkie działania są dopasowane do oczekiwań Klienta – „szyte na miarę”, a osoby współpracujące przy danym projekcie indywidualnie do niego dobierane. Zawsze zapraszamy do projektu pasjonatów, prawdziwych znawców regionu, który zwiedzamy.

Zamieszczone na stronie programy, to tylko niektóre z naszych propozycji - realizujemy je najczęściej w 3 wariantach:

- zaplanujemy Twoją podróż, a ty ją zrealizujesz według planu, wskazanych przez nas atrakcji i polecanych knajpek

- zaplanujemy Twoją podróż i zarezerwujemy dla ciebie kluczowe punkty programu (noclegi, wejściówki, bilety wstępów)

- zaplanujemy Twoją podróż i zaopiekujemy się Tobą w jej trakcie (obsługa 360)

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.